JF_54.jpg

Фабрика Повидла

12.jpg

Збереження для життя.
Культурний центр "Фабрика повидла"

 

КОРОТКИЙ ОПИС

Ремонтно-реставраційні роботи не є панацеєю та оптимальним шляхом у відновленні покинутих промислових об'єктів. Такий підхід може призвести у майбутньому до повторного занедбання будівель. Моделювання процесів сучасного використання досліджуваних об’єктів повинно  включати в себе реконструкцію прилеглих територій. В контексті реновації району «Підзамче» це має вагомий просторовий і містобудівний потенціал.

Раніше тут мешкали переважно ті, кому складно було оселитися в офіційних межах Львова. В основному це були бідні люди та ті, кого переслідували через релігійну відмінність. «Приміський» характер району зберігся до сьогодні. Основною ідеєю адаптивного використання "Фабрики" було її пристосування під культурно-мистецький центр зі збереженням просторової тканини, масштабу і характеру Підзамча, активне включення в культурне життя сучасного міста. Об'єкт реновації знаходиться в районі з доволі розвиненою прилеглою інфраструктурою, що забезпечить його транспортним обслуговуванням, складською зоною, будівлями супутнього призначення та інженерно-технічним оснащенням.

 

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Назва обєкту: Фабрика Повидла

Категорія: Конкурс. Культурно-мистецький центр

Розташування: Львів, Україна

Рік: 2014

Статус: Концепт

Розмір: 0,35 га

Команда: Марія Засадній, Катерина Зінчук, Наталя Зінчук, Марія Павловська, Володимир Палій, Назар Павлеса

 
 
 
 
 
JF_підзамче_1440.jpg
 
 
JF_схема_підзамче_1440.png
 
 
JF_панорама_1440.jpg
 
 
JF_до_1440_3.jpg
 
 
 

Адаптація комплексу передбачається за принципом часткового збереження низки будівель і будівництва нових на прилеглих територіях, організації їх взаємозв’язків.
Основним і ,мабуть, єдиним входом на територію фабрики була брама, що об'єднує історичний цех з вежею. Після адаптації формуються ще два входи на територію, які обрамляють новосфомовану після розчищення громадську «Міську» площу. Один вхід, що нагадує вузьку історичну вуличку старого міста, прорізається з південної сторони — між вежею та багатофункційним залом, другий, більш відкритий, — веде в інноваційний демократичний арт простір — «мистецьку вулицю». Важливість «Міської площі», як візитки центру «Фабрика повидла»  і культурного центру району «Підзамче», її ідеологічна спрямованість підкреслені контраверсійним вирішенням оголених, глухих, пошарпаних фасадів сучасним об'єктом – консоллю і дизайном предметного середовища та ландшафту.

Для максимальної інтеграції в район Підзамчого руйнується стіна, що відмежовує майбутній мистецько-культурний центр від школи. Плавне перетікання театрального подвір'я в шкільне утворює ландшафтний зелений простір «Шкільного саду», який мав би нести освітницьке навантаження, бо межує з навчальними майстернями, медіатекою ну і школою.

 
 
 
JF_стадії_1440.png
 

СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

 
 
 
Life_1440.jpg
 
 

КАРТА ПРОЦЕСІВ

 
JF_фабрика_1440.jpg
 

ВНУТРІШНЄ НАПОВНЕННЯ

2.jpg
1.jpg
 

PHASE 1  FIRST STAGE / ФАЗА 1  ПЕРША СТАДІЯ

JF_in_1_1440.png
5.jpg
6.jpg
 

PHASE 1  FIRST STAGE / ФАЗА 1  ПЕРША СТАДІЯ

JF_in_2_1440.png
7.jpg
8.jpg
4.jpg
3.jpg
 
 
render_02.jpg