01.jpg

Urban Market

01.jpg

Urban market

 

КОРОТКИЙ ОПИС

Урбаністичний поліфункційний комплекс

Формотворчою ідеєю URBAN MARKET є поєднання різноманітних функцій та численність зв’язків, що їх супроводжують.

Пропонований комплекс передбачає нелінійний розвиток, що суттєво впливає на економію ресурсів як при будівництві  (земля, прокладка мереж) так і при експлуатації ( час, доступність).

І поверх. Транспортний хаб, фермерський ринок, фудкорт, кафе і численні магазини першого рівня в вуличках-галереях, що ведуть до внутрішньоквартальної площі з фонтаном – формують міні міський центр, наповнюють життям віддалений квартал Одеси.

ІІ поверх. Школа, дитячий садок, поліклініка, офіси, спортивний клуб і хостел – в повному обсязі комплектують соціальний пакет, - з’єднані з громадськими просторами через зелену променаду /експлуатовану покрівлю фермерського ринку/.

ІІІ поверх - і вище. Житло та апартаменти з виходами на приватні тераси.

Полярність об’єднаних функцій, необхідність їх автономної  діяльності, клімат регіону та ідеологія об’єкту як міні міського центру насиченого інфраструктурою, вплинули на характер забудови, візуальний образ, організацію простору об’єкту.

Площа: ділянка – 1,6 га,  загальна – 59 150 кв.м.

Громадські простори:  - 16 407.0 кв.м

  • зелена променада  – 2 700.0 кв.м

  • житлових будинків /експлуатовані покрівлі/ ІІІ поверх  -  3 440.0 кв.м

  • громадської функції /експлуатовані покрівлі/ ІІ поверх – 1 323.0 кв.м

  • громадської функції  І поверх - 8 944.0 кв.м

 

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Назва обєкту: Urban Market

Категорія: Пряме замовлення. Поліфункційний комплекс. Нове будівництво

Розташування: м.Одеса, Україна

Рік: 2019-2021

Статус: Ескізний проект

Розмір: 1,62 га

Замовник: Zezman

Команда: Наталя Зінчук, Адріана Криворучко, Засадній Марія, Христина Кухарська, Юрій Максимюк, Андрій Штендера, Наталя Машевська, Наталя Мичка, Ростислав Тшук

 
 
 
 
 
 
 

Будь-який містобудівельний об’єкт вимагає ретельного і багатостороннього аналізу всіх чинників, які безперечно впливають в подальшому на архітектуру. Повне дослідження ділянки та прилеглих територій продемонстрували нам цілу низку проблем, які потрібно було вирішити, зокрема швидкість та напрямок вітрових потоків, переважаюча кількість днів з високими температурами повітря та шумове забруднення.

Було досліджено напрямок руху та потужність вітру на ділянці та прилеглих територіях. Проблема полягала в тому, що регулярне розташування існуючих корпусів Artville посилили швидкість вітру за основними напрямками в утворених алеях , тому нашим завданням було зробити пішохідний рівень більш захищеним від північного вітру, знизивши його швидкість та піднявши рівень комфорту середовища комплексу.

Для розрахунків взяті дерева висотою 6-7 метрів, які висаджені біля входу на центральну алею зі сторони вулиці Торгової та періодично на пішохідній зоні пандусу проектованого Urban Market. Це дозволяє зробити пішохідний рівень комплексу більш захищеним від північного вітру, знизивши його швидкість до 3-6 м/с залежно від зони.

Висадка дерев дозволяє суттєво знизити силу вітру в пішохідних зонах самого Urban Market. Проте, оскільки концентрація потоків на верхніх рівнях збільшується, на рівні 11 поверху й вище проектованих будівель сила вітру може збільшуватись до 15 м/с.

Дані схеми показують загальну зміну руху повітряних потоків в середині комплексу в наявній ситуації та після спорудження Urban Market та висадки дерев.

Спорудження нового комплексу піднімає вітрові потоки в існуючій забудові догори, а також дещо піднімає швидкість вітру на відповідних рівнях. Висадка дерев допомагає підняти їх ще вище, краще захищаючи пішохідну зону та Капсульний парк від протягу та сильного вітру.

Для підтримання стабільного рівня комфортності середовища, рекомендується висадка дерев також у межах відповідних пішохідних зон.

03.jpg
 
 

Згідно проведеного аналізу інсоляції та затінення, на території самого Urban Market є більший діапазон частоти падаючої тіні за рахунок більш розосередженої форми у порівнянні з існуючим комплексом Artville.

Частини комплексу найчастіше відкидають тіні на громадські простори та зони (за винятком центральної алеї), залишаючи житлову зону більш освітленою.

Для забезпечення комфортних умов перебування у цих зонах рекомендується вирішення облицювальних частин з виділенням текстури, матеріалу, візерунків, фрагментарності порізки фасадів тощо.

Аналіз затінення проведений у день весняного рівнодення для отримання середніх значень затінення протягом року. Даний аналіз дозволяє наочно показати наскільки ділянки чи площини є затінюваними.

Зважаючи на регіональні особливості об’єкту, є необхідним дотримання спеціального режиму затінення. Для забезпечення достатнього освітлення та водночас вирішення перегріву приміщень, фасади, які виходять на сонячну сторону поділені вертикальними ламелями.

Через великі кількість відкритих зон загального користування, на які надходить багато сонячного опромінення, на окремих ділянках запропоновано висадку дерев для покращення умов перебування в цих зонах та запобіганню перегріву поверхонь.

24.jpg
05.jpg
 
 

Схема архітектурних рішень для покращення житлового середовища

Схеми досліджень додаткові.jpg
 
 
06.jpg
 
 
12.jpg
 
 

Формоутворюючі чинники:

1.Клімат регіону та стабільність високих температур спонукають до утворення міні просторів (двориків) на різних рівнях, що сприяє комфортному мікроклімату.

2. Підняття стилобатної частини і утворення наскрізних проходів-вулиць, які забезпечують пішохідний зв’язок з прилеглим житловим комплексом “Артвіль” і насичені різними функціями, що формують характер міської вулиці з її активностями.

3. Габарити отворів в стилобатній частині передбачають доступ до внутрішніх фасадів житлових секцій спеціального обладнання пожежних команд у випадку такої необхідності.

4. Світлові колодязі як формоутворюючий елемент різноманітних функцій (громадських, освітніх, спортивних і торгових) передбачають можливість денному світлу та вітру пронизувати будівлю, регулюють температуру за допомогою природньої вентиляції.

5. Влаштування зеленої покрівлі оптимізує площу, покращує внутрішній температурний режим, а також додає громадський простір, який активізує і комерціалізує “п’ятий фасад”.

6. Терасовість формує різні за статусом доступності простори:

- приватні тераси квартир;

- прибудинкові території мешканців комплексу;

- напіввідкриті простори окремих закладів (клініка, школа, садочок, спортзал, офіси...);

- громадські загальнодоступні території, променади, вулиці.

 
 
07.jpg
 
 
 
 
11.jpg
 
 
08.jpg
 
 
10cп.jpg
 
 
21.jpg
 
 
22.jpg
 
 
23.jpg
 
 
19.jpg