5.jpg

Житомир

2017

5_1.jpg

Житомир

 

КОРОТКИЙ ОПИС

В існуючій оболонці замінити мертві функції на життя.

Завданням було пристосувати адміністративний корпус колишнього заводу ЗСА Житомир під житлову функцію.
Детальний аналіз території та існуючої споруди утвердив нас в думці, щодо формування помешкань широкого спектру. Ідея полягала в тому, щоб розділити типи житла відповідно до  існуючих об'ємів, які своєю конфігурацією вже формували внутрішнє подвіря. Розташування комплексу дало поштовх до формування житлового кластеру з набором найнеобхідніших функцій соціального забезпечення: спортивної (футбольне поле під накриттям та спортивний комплекс для вільного доступу всіх мешканців), догляду за дітьми (приміщення для тимчасового перебування дітей, міні-гуртки, розвиваючі класи), обслуговування будинку (служба конс'єржа, охорона та догляд за територією, іншими допоміжними функціями). Дев'ятиповерховий корпус формує блок компактного економного житла. Чотирьохповерховий - ділиться на дві функції вздовж по вертикалі: з внутрішнього подвір’я - це спортивна функція; по зовнішньому контуру - малоповерхове галерейне житло з індивідуальними терасами.

 

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Назва обєкту: Житомир

Категорія: Пряме замовлення. Реконструкція. Житло

Розташування: Житомир, Україна

Рік: 2017

Статус: Концепт

Команда: Наталя Зінчук, Назар Павлеса

 
 
 
 
 
 
Zytomyr_01.png

Підприємство ЗСА (Заводу станків-автоматів) функціонувало в Житомирі з 1975 року.
"Це був найкрупніший в СРСР і навіть в Європі завод станків-автоматів. Тут випускались унікальні токарні автомати, напівавтомати та автоматичні лінії на їх базі. Продукція експортувалась в різні країни світу. На виробництві, в роки розквіту, працювало близько 5 тисяч людей, проте в 2010 вже тільки 3 сотні".

На даний момент завод практично припинив своє існування. Одна із частин колишнього виробництва, а саме заводоуправління, ревіталізується під житло. 

 
 

Пристосування об'єму

Zytomyr_02.png
 
Zytomyr_03.png
 
Zytomyr_04.png
 
Zytomyr_05.png
 
Zytomyr_06a.png
 
 
4.jpg
3.jpg
 
 
Zytomyr_08.png
 
Zytomyr_07.png
 
1.jpg
 
2.jpg