1440.jpg

Володимира Великого 10

1.jpg

Володимира Великого

 

КОРОТКИЙ ОПИС

Завдання передбачало закласти новий самодостатній житловий квартал на території колишньої військової частини. Проаналізувавши ділянку ми виокремили низку переваг та обмежуючих факторів, що спричинили до даної концепції.

Для району характерна дев'ятиповерхова забудова, що вглиб вулиці понижується до садибної забудови. Ділянка межує із відкритим спорткомплексом та парком. Важливо було заєднати новостворену житлову структуру в існуюче громадське життя дільниці міста та при можливості збагатити його, забезпечити зв’язок між стадіоном, "Кіноцентром" та водоймою, що є вже сформованою зоною притягання.

Перепад рельєфу дозволяє влаштувати підземні паркінги і, як наслідок, подвіря без машин. Це постало одним із основних критеріїв при проектуванні, щоб передбачити майбутні зв’язки між пішохідними подвірями та існуючим парком. 16-ти поверхові будинки від вулиці Володимира Великого повинні відгородити внутрішнє життя нового кварталу від шумної магістралі, а поверховість - поcтупово зменшитись до однородинної. Розташування дитячого садка предбачалось поряд з найбільш тихою та озелененою зоною - сформованим парком.

 

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Назва об’єкту: Володимира Великого

Категорія: Пряме замовлення. Генплан, розробка кварталу. Житло, нове будівництво

Розташування: Львів, Україна

Рік: 2013-2015, 2015-2018

Статус: Реалізація

Розмір: 17,36 га

Замовник: "Ріел"

Команда: Володимир Палій, Наталя Зінчук, Назар Павлеса, Христя Коляса, Ігор Гладун, Юрій Томищ

Партнер: ТзОВ “Каменяр”, проф. Богдан Демчина, Леонід Вознюк 

 
 
 
 
 
america_01.png
america_02.png
 
america_03.png
 
america_04.png
 
 
america_05.png
 
america_06.png
 
america_07_01.png
 
 

Ділянка першої черги будівництва прилягає до насиченої магістальної вулиці Володимира Великого. Ідея розвитку об’ємів передає урбаністичний напрямок формування генплану. Для гуманізації масштабу 16 поверхові свічки розбиті на чорнобілі квадратні площини, кожен з яких об’єднує чотири вікна, візуально зменшуючи поверховість. Дві осі вулиці В. Великого вплинули на пластику фасадів.

Труднощі освоєння рельєфу перетворились в перевагу. Зарахунок перепаду висот вдалось влаштувати прихований в'їзд у завантажувальну супермаркету, а над нею організувати відпочинкову та дитячу ігрову зону. Складний рельєф забезпечив диференціацію зон для різного користування - приватні знаходяться рівнем вище, відірвані від загального доступу, але відкриті для візуального сприйняття.

 
america_09.png
 
america_10.png
america_11.png
america_12.png
 

Поповерхові плани
За рахунок зміни фасаду та його динаміки квартири вийшли дуже різноманітними. Типологічна основа квартир - однакова і зазнала метаморфоз лише внаслідок руху об'ємів.

america_13_0.png
 
america_14.png
 
 
2.jpg
 
4.jpg
 
3.jpg