2.jpg

Верещиця

2.jpg

Верещиця

 

КОРОТКИЙ ОПИС

Верещиця - це екологічно-освітній візит-центр та туристичний притулок, розташований в Яворівському національному парку, що входить в заповідник Розточчя. Соціальний проект, що має на меті підвищити туристичну привабливість транскордонного регіону Розточчя та включити його в східну частину веломережі ROVELOVE.

Об’єкт в даному середовищі має виглядати природньо і органічно, з використанням природніх матеріалів та екологічних принципів проектування.

Структура центру легко трансформується під різні потреби і має мультифункційні приміщення. Здатна приймати окремі туристичні групи з можливістю ночівлі, прихистити веломандрівників та організації навчальних конференцій для наукових співробітників національного парку. Також на його базі функціонуватиме навчально методичний центр для мешканців регіону з метою роз’яснення ефективності альтернативних джерел енергії та впровадження їх в індивідуальних господарствах. Є першим із такого роду обєктів, споруджених в рамках гранду фінансування ЄС для повноцінного функціонування природної ділянки Розточчя як туристичного напрямку.

В рамках впровадження проекту “РовеЛове Розточчя - разом попри кордони” (PLBU. 01.02.00-06-0211/17-00 - номер грантового контракту), що фінансується Європейським Союзом через Орган управління ТКС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

 

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Назва обєкту: Верещиця

Категорія: Переможець в закритому конкурсі. Багатофункційний візит-центр

Розташування: с. Верещиця, Україна

Рік: 2017-досі

Статус: Проект

Розмір: 1,69 га

Замовник: Департамент екології та природних ресурсів Львівської ЛОДА

Команда: Юрій Зінчук, Михайло Вагнер, Ігор Цебенко

 
 
 
 
 
vereshchytsia_01.jpg

Центральна велосипедна стежка Розточчя веде через найцікавіші місця цього регіону. Розточчя - це земля, розташована між Люблінською височиною та басейном Сандомежа. Вона простягається вздовж досить вузького поясу пагорбів із змінною шириною від 12 до 35 км та довжиною 185 км від Красника до Львова. Розточчя лежить у районі, що відокремлює старі геологічні утворення Східноєвропейської платформи від молодших формацій Західної Європи. Він досі геологічно активний - піднімається близько 2 мм на рік. Геологічна структура та різноманітність ландшафту стали основою поділу Розточчя на Західну, Середню та Східну ділянки.

I ділянка
Основна велосипедна стежка Розточчя ділиться на три ділянки, перша: Красник - Звежинець, веде через район Західного Розточчя.
Довжина першого етапу стежки - 100,6 км. Технічно він має середній ступінь складності. Веде здебільшого по асфальтованих дорогах. Шлях починається на висоті 248 м над рівнем моря і закінчується на 230 м над р. м.

II ділянка
Тут стежка проходить через Центральне та Східне Розточчя. Найвища його точка - 387 м над рівнем моря (г. Wapielnia). Маршрут простягається між Звежинцем та Томашувом Любельським.
Історичні церкви, костели, синагоги, кам'яні хрести та придорожні фігури додають регіону надзвичайний шарм. У цій місцевості найкраще видно, що Розточчя є не лише геологічною межею між Західною та Східною Європою, але й унікальним утворенням прикордонної культури.
Численні пам’ятки та кладовища, свідчать про бурхливу історію цієї землі.
Частина Звержинець - Гребене простягається на 86 км. В основному проходить по асфальтованій дорозі, але є також піщані ділянки.

III ділянка
Стежка веде через українську частину Східного Розточчя. Від прикордонного переходу Гребене - Рава Руська проходить через Потелич, Крехів, Івано Франкове, до Брюхович (району Львова).
Це захоплююча територія з точки зору ландшафту, природи та культури. На стежці є численні відходи скель та цікаві кар'єри, наприклад, у Потеличі та Дуброві. У регіоні останнього стежка перетинає пагорб на висоті 400,3 м над рівнем моря, саме тут Європейський вододіл проходить між Чорним та Балтійським морем. Значна частина українського Східного Розточчя не доступна для туристів. Існує Яворівський військовий полігон, який використовує 29700 га для навчально-тактичних цілей. Він є найбільшим навчальним майданчиком в Європі з 1995 року, який використовується міжнародними філіями в рамках програми "Партнерство заради миру". У 1998 році 16000 солдат з 18 країн взяли участь у навчанні "Щит миру".

Ділянка Гребенне - Львів простягається приблизно на 80 км. Маршрут проходить мальовничими селами та містечками, переважно брукованими та асфальтованими дорогами. Є також піщані дороги серед полів. Перепади висот на маршруті сягають приблизно 100 м. Велосипедний маршрут польовими дорогами ще не промаркований, проте це хороша та безпечна альтернатива, що оминає дороги з інтенсивним рухом.
Поруч з велосипедним маршрутом Розточчя є два санаторні центри: у Немирові та Шклі, які використовують мінеральні води “Нафтуся” та “Моршинська”, також термальні води в рекреаційно оздоровчих цілях.

 
vereshchytsia_02.jpg
 
 
vereshchytsia_03.jpg
 
vereshchytsia_04.jpg
 
vereshchytsia_05.jpg
 
vereshchytsia_06.jpg
 
 
vereshchytsia_07.jpg
 
 
1.jpg
 
 
3.jpg